Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Хустка об’єднувала жіночі покоління та передавалася як родинна цінність від матері до доньки.
Хустка була обов’язковим предметом гардеробу українок до початку XX столітя. Пізніше вона вийшла з моди. Можливо, через те, що вийшов з ужитку очіпок, а разом з ним і потреба вив’язувати хустку поверх нього.
Сьогодні хустки знову повертаються в моду. З квітковими орнаментами, полотнами відомих художників чи національною символікою — бренди виготовляють аксесуари на всі смаки. Тепер їх носять не лише на голові, а й замість браслету, топу чи пов’язану на шиї чи сумці. Вкотре українська традиція стала світовим трендом.
Працівники закладів культури взяли участь у флешмобі "Українська хустка":
На початку грудня світ відзначає 300-річчя Григорія Сковороди. Видатний українець жив та творив у XVIII столітті, та його вчення залишається не менш актуальним і в XXI, з нагоди цієї події закладами відділу культури Перегінської селищної ради проведено наступні заходи:
Тематична книжкова виставка «Григорій Савич Сковорода – народний мислитель, просвітитель і письменник» Перегінська центральна міська бібліотека: