«Окупований Крим: роки опору та спротиву»

     

    26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Саме в цей день, 26 лютого 2014 року, в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу. Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже одинадцять років.

    З нагоди відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя працівники Перегінської центральної міської бібліотеки підготували книжкову виставку-дату «Окупований Крим: роки опору та спротиву», основною метою якої є розкрити невідомі сторінки історії Криму. Тут представлені видання які ознайомлять з історією та культурним надбанням кримських татар; документи та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова; справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року.


СТОЇМО!... БОРЕМОСЯ!... ВІРИМО!...



«Велична і сильна духом»

    

    25 лютого виповнюється 154 роки від дня народження Лесі Українки – української письменниці, поетеси, фольклористки, громадської та культурної діячки, скарбу нашої нації. Це постать світового масштабу, чий образ відповідає іконам стилю 19-го століття. Лариса Косач – геній української літератури.

До дня народження Лесі Українки в Перегінській центральній міській бібліотеці організована книжкова виставка «Велична і сильна духом», на якій представлені книги про життя та творчість видатної української письменниці.

https://pereginsklib.blogspot.com/2025/02/blog-post_25.html

    В селі Закерничне поєднали дві важливі події - готували голубці для захисників та вшанували річницю  з д.н. Лесі Українки.




«Війна у пам’яті, біль у серці»

    24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.

    Бібліотека та клуб села Слобода Небилівська провели годину спілкування «Війна у пам’яті, біль у серці»

    Оформлено викладку літератури « Життя кожного українця поділилося на «До» і « Після»

Бібліотека с. Небилів - година спілкування «Війна у пам’яті, біль у серці»

   
 Клуб с. Небилів  - година пам'яті «Чорною хмарою над Україною»
    Авторський твір «Присвята Маріупольській дівчинці»

    У бібліотеці с Сливки діє викладка літератури «Живим уклін - загиблим слава»
    
     У Перегінській школі мистецтв організовано виставку творчих робіт учнів класу образотворчого мистецтва «Невмирущі титани - сини України»







Подяка

    Педагогічний колектив висловлює подяку Андрію Душному за сприяння у поширені педагогічного досвіду викладача школи Мирослава Романишина та презентації збірок обробок українських народних пісень для баяна та акордеона для учнів початкових мистецьких закладів на курсах підвищення кваліфікації.







Міжнародний День рідної мови

    Міжнародний День рідної мови - подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

    Наша рідна мова - найкраща і найбагатша в світі! Вона є однією з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі. Українська мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

    В Перегінській центральній міській бібліотеці оформлено книжкову виставку «Ти чарівна, рідна мова», яка допоможе здійснити подорож у дивовижний світ української мови. На виставці представлено словники,посібники, монографії з української мови, аналітичні статті та дослідження мовознавців, а також зразки української художньої літератури.

    З нагоди свята в  бібліотеці с. Ясень з дітьми  спільно з клубом проведено вікторину  «Мов джерельна вода, рідна мова моя» та розгорнуто  книжкову виставку « Відродися ,моя мово, щоб звучала в серці знову». На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.

https://jasenlib.blogspot.com/2025/02/blog-post_21.html

    Працівниками клубу та бібліотеки села Слобода Небилівська було організовано та проведено до Міжнародного дня рідної мови літературну презентацію «Хай мова твоя, Україно, злітає, як птах у блакить», у бібліотеці оформлено ілюстровану викладку літератури «Мова – ДНК нації».

                                            https://nebylivlib.blogspot.com/2025/02/21.html

    Бібліотека с. Сливки - тематична викладка літератури:

    З нагоди свята рідної мови у бібліотеці с. Гриньків мала відбутися вікторина « Знавці рідної мови», але у звʼязку з карантином захід був проведений онлайн.  Переможців і переможених не було, адже всі учасники вікторини продемонстрували гарні знання з рідної мови.






    Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь



"Улас Самчук – літописець України"

    20 лютого 2025 року виповнюється 120 років від дня народження Уласа Самчука (1905-1987) – українського письменника, публіциста, журналіста, одного із представників літератури XX століття, відомою своєю тематикою та глибоким відображенням історичних подій, відкривши світові ще зовсім невідому Україну. Самчук був літописцем долі українського народу, особливо трагічних подій Голодомор, воєнних років та боротьбу за національну    ідентичність.

    До цієї дати в Перегінській центральній міській бібліотеці організовано тематичну викладку літератури "Улас Самчук – літописець України", на якій представлені найвизначніші твори автора та публіцистика, статті, що висвітлюють його політичні погляди, боротьбу за незалежність України та роль української еміграції.



День Героїв Небесної Сотні: бути гідними їхньої пам’яті!

               20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня 2014 року в центрі Києва загинула найбільша кількість протестувальників. Загалом 107 активістів, які віддали життя за демократію та свободу України, названі Героями Небесної Сотні.

    Щороку в цей день українці вшановують пам’ять загиблих під гаслом «Вдячні за свободу!». Це не лише день скорботи, а й нагадування про відповідальність кожного за майбутнє країни.  

    19 лютого в селі Слобода Небилівська відправлено панахиду, за загиблими героями та проведено годину пам’яті «Їх породила мати Україна, їх душі освятили небеса».

           https://nebylivlib.blogspot.com/2025/02/18.html           
    
В  бібліотеці оформлено викладку літератури: «А Сотню вже зустріли небеса»                             

https://nebylivlib.blogspot.com/2025/02/20.html

    20 лютого в центрі селища Перегінська, біля стелли Героям Небесної Сотні  відбулася панахида в пам'ять про загиблих героїв та проведено годину пам'яті: "І пам'ять серця, і вічний смуток".

                     

    Перегінська центральна  міська бібліотека підготувала тематичну викладку літератури «Герої Небесної Сотні – воїни світла, люди –титани…».

    В с. Ясень, біля могили Січових Стрільців  відбулася панахида  за загиблими Героями Небесної Сотні та за полеглими Героями, які віддали своє життя за волю та незалежність України в наші дні.  


    Світлій пам'яті Героїв Небесної Сотні   бібліотека  спільно з клубом  провела  годину- спомин  «Вони згори тримають небо». 

https://jasenlib.blogspot.com/2025/02/blog-post_20.html

    В с. Сливки, біля могили Січових Стрільців відбулася панахида та година памʼяті Героям Небесної Сотні «Небесна Сотня у вирій полетіла».



    21 лютого в селі Небилів відправлено панахиду, за загиблими героями та проведено годину пам’яті «Герої не вмирають, допоки пам’ять про них жива» оформлено викладку літератури.
  

    На захід  була запрошена Вовчук Юлія Василівна, яка провела майстер - клас по виготовленню свічки в глечику. 
    22 лютого у с. Гриньків біля могили Січових Стрільців відбулася панахида за Героїв Небесної Сотні.
    
    23 лютого с. Красне відбулася панахида  за Героїв Небесної Сотні  та всіх полеглих за Україну.
Герої не вмирають! Слава Героям - Синам України!